Zavod za šport Jesenice razpisuje ligo v košarki v okviru športnih iger Jesenic.

Kraj igranja: Dvorana Gimnazije Jesenice

Igralni dan: Četrtek 18:00 dalje

Pričetek: Četrtek 17. januar 2013

Propozicije:

Igra se po pravilih Košarkarske zveze Slovenije. Igralni čas je 4x7 minut, predviden čas izpeljave cele tekme je 1 ura. V primeru neodločenega rezultate se igra 3-minutni podaljšek, oz. dokler se ne dobi zmagovalec. Ura se ustavlja samo ob večjih prekinitvah (v zadnji minuti tekme, ob prostih metih in ob minuti odmora). Vsaka ekipa ima na voljo 1 minuto odmora v vsaki tretjini. Igra se po širini telovadnice, tekme se bodo igrale ena za drugo, ob 17:00 uri je predviden pričetek v primeru da se na ligo prijavi 6 ali več ekip. Če bo število ekip manjše se bodo tekme pričenjale ob 18:00 uri. Spiske igralcev morajo vse ekipe posredovati do pričetka druge tekme v ligi po elektronski pošti. Spisek tekmovalcev je omejen na 15 oseb, igra se 5 : 5. Za prva tri mesta ekipe prejmejo pokale. Skupno točkovanje poteka po sistemu športnih iger Jesenic. Vsi sodelujoči morajo spoštovati načelo Fair Play-a, v primeru hujšega
prekrška, kršitve se lahko tekmovalec ali ekipa tudi izloči iz tekmovanja. Vse sklepe sprejema vodstvo tekmovanja. V tekmovanju lahko sodelujejo vsi rekreativni igralci/ke, ki niso registrirani pri košarkarski zvezi Slovenije. Glede na število nastopajočih ekip bo narejen tekmovalni sistem. Za sojenje in zapisnike bodo skrbeli predstavniki jeseniškega košarkarskega kluba.